קלפים לזוגות

קלפי טיפול זוגי

תקשורת בין בני זוג צריכה לכלול סקרנות והקשבה פעילה – שתי מיומנויות חיוניות המסייעות במניעת מערכות יחסים מלהיות עומדות או מייגעות.

קלפים לזוגות שפותחו על ידי מומחה בטיפול זוגי, מסייעים לזוגות לתקשר רגשית תוך הגברת האינטימיות וההבנה בצורה חופשית יותר באופן לא פורמלי ולא מאיים. הם משאב רב ערך עבור פגישות ייעוץ לפני נישואין, מפגשי טיפול בנישואין או שיעורי הורות.

איך לחזק מערכות יחסים?

אחד האתגרים הגדולים שבהם זוגות נתקלים הוא כישורי תקשורת לא מספקים, מה שמוביל לקונפליקט וחרדה ממערכות יחסים, מה שהופך את האינטימיות לחמקמקה, מה שהופך את האושר וההגשמה לקשה יותר לשמור במערכות יחסים.

קיימות אסטרטגיות שונות לחיזוק מערכות יחסים על ידי שימת דגש על תקשורת בריאה. פעילות גופנית והשתתפות בפעילויות שנועדו לבנות תקשורת בריאה יכולות לסייע בטיפול בבעיות שונות מבלי להזדקק לטקטיקות נוקשות יותר שעלולות להחליש עוד יותר את הקשרים.

אפליקציה זו מציעה לזוגות דרך מרתקת לתרגל מיומנויות תקשורת בריאות ולפתור כל בעיה במערכת היחסים שלהם שעלולה לעכב את התקדמותה. עם 14 חפיסות קלפים המבוססות על המחקר והאסטרטגיות של מכון גוטמן, זוגות יכולים לתרגל טכניקות תקשורת בריאות.

חפיסות השאלות הללו נועדו לטפח תקשורת, לבנות אמון ולשפר את הקשר שלך על ידי מיקוד לאזורים שהוכחו מדעית כמשפרים מערכת יחסים. בנוסף, ישנן תזכורות וטיפים שימושיים כדי שתוכלו לתרגל את הטכניקות הללו בשעות הפנאי שלכם.

הקלפים הללו נוצרו בהשראת החפיסות הפופולריות מסדנאות סוף השבוע של The Art and Science of Love לזוגות (זמינה כעת באינטרנט), מה שהופך את האפליקציה הזו למשאב רב ערך עבור כל מי שמעוניין להבין יותר על בניית מערכות יחסים מתמשכות.

מספק לזוגות דרך מרתקת ואינטראקטיבית לתרגל את כישורי היחסים שלהם בבטחה בסביבה נגישה. חינם, ידידותי למשתמש ותואם לכל המכשירים – זה הכלי המושלם!

ערכת קלפים זו מהווה כלי מצוין לייעוץ לפני נישואין, טיפול זוגי ומשפחתי, או שיעורי הורות, ומספקת שאלות על העבר, ההווה והעתיד של כל מערכת יחסים. עם השאלות המסקרנות שלהם על היבטים עבר, הווה ועתיד של דינמיקת מערכות יחסים המשחק הזה מעודד זוגות לחקור מה עובד טוב ומה לא עובד טוב בתוך הקשר שלהם.

המשחק הזה עוזר לזוגות להיזכר במה משך אותם במקור, לחזק את האמון ביניהם ולהתחבר מחדש. הוא כולל 100 הנחיות שנאספו בקפידה שנועדו לקדם אינטימיות רגשית ומינית בתוך מערכות יחסים. מושלם ללילות דייטים אבל ישים בכל מקום! קלפים אלה מעוררים שיחות על מערכת היחסים שלכם.

https://www.youtube.com/shorts/juNYSMlXWaE

מה המטרה של טיפול זוגי?

טיפול בנישואין נועד לחזק מערכות יחסים ולעזור לפתור כל בעיה שעלולה להפריע להם במערכת היחסים שלהם. זוגות המתמודדים עם בעיות הקשורות לבגידה, אמון או תקשורת יכולים למצוא מפגשי ייעוץ חשובים מאין כמותם – מכיוון שהם מאפשרים להם לבנות קשרים רגשיים חזקים יותר תוך חיזוק הקשרים הרגשיים ביניהם.

במפגשי טיפול זוגי, מטפל זוגי ומשפחתי מורשה (LMFT) משתף פעולה עם זוגות כדי לחקור את מערכת היחסים ביניהם ולספק תמיכה. יתר על כן, איש מקצוע זה ידריך זוגות כיצד לעבוד יחד בצורה יעילה יותר כדי לשפר את הקשר ביניהם.

לרוב הזוגות שבוחרים בטיפול זוגי יש מוטיבציה לשפר את מערכת היחסים שלהם ומתכוונים להפוך אותו למחויבות מתמשכת. בעוד שחלק מהזוגות עשויים לפנות לטיפול באופן זמני בעתות משבר או מתח במערכת היחסים, רובם מגלים שהפגישות נמשכות חודשים או אפילו שנים לפני שמתרחשת שינוי מתמשך.

ישנם סוגים שונים של טיפול זוגי, כל אחד מציע את מערך היתרונות והחסרונות שלו. טיפול ממוקד רגשי (EFT) שואף לחזק את ההתקשרות והקשר בעוד ששיטת גוטמן שואפת לטפח אינטימיות רבה יותר בין בני הזוג.

אלן וכטל מציעה גישה נוספת, תוך שימת דגש על השתקפות עצמית במקום האשמה. אסטרטגיה זו נשענת על הרעיון שכל מי שמוכן לקחת אחריות ולהתאמץ יכול להשיג נישואים בריאים יותר.

מטפלים העובדים על מערכות יחסים זוגיות חייבים לזכור שכל אחד מבני הזוג הוא ייחודי, עם דעות, אמונות ורגשות שונים אחד כלפי השני. על ידי יצירת אווירה של בטיחות והבנה הדדית בין בני הזוג, הדבר יוביל למערכות יחסים בריאות ומתגמלות יותר.

פעמים רבות, מטפלים זוגיים ידונו גם באילו תחומים טעונים שיפור במערכת היחסים שלהם, כמו גם הרגלים או דפוסים שיכולים לתרום לקונפליקטים ביניהם. אם אחד מבני הזוג מבקר לעתים קרובות את המראה או הגישה של אחר, למשל, הטיפול יעזור לו להבין שזה לא רק מבוסס על אישיות; אלא הוא משקף אמונות פנימיות ותהליכי חשיבה בתוך עצמו שיכולים לתרום לביקורת זו.

למה זוגות הולכים לטיפול זוגי?

זוגות מחפשים טיפול מסיבות רבות, החל מאבל על אובדן ילד או אבטלה ארוכת טווח ועד לשיפור התקשורת או העמקת מערכת היחסים ביניהם.

זוגות בדרך כלל פונים לטיפול אם הם מאמינים שקיים חוסר אמון בינם לבין עצמם. אמון שבור יכול להשאיר את שני בני הזוג בתחושת חוסר ביטחון, מה שמוביל לתחושות של טינה וניתוק במערכת היחסים.

מטפלים יכולים לסייע לזוגות בבניית אמון על ידי חקירת העבר שלהם והתייחסות לכל הבעיות הבסיסיות שיוצרות חוסר אמון במערכת היחסים. יתר על כן, מטפלים עוזרים לזהות רגשות תוך תמיכה בשותפים לבטא את צרכיהם ורצונותיהם בצורה פתוחה יותר.

בנוסף לעזור לכל אחד מבני הזוג להבין טוב יותר את הסיבות השורשיות לבעיות, מטפלים ילמדו כל מיומנויות חדשות למצבים ואינטראקציות יומיומיות – כולל טכניקות לפתרון בעיות, גישות לניהול קונפליקטים וטקטיקות של שליטה בכעסים.

מולר טוען שטיפול זוגי נועד לשפר את התקשורת. ניתן להשיג זאת באמצעות הסתכלות אחורה וקדימה, והבנת הפחדים, האמונות וההתנהגויות של כל אחד מבני הזוג כפי שהם משפיעים זה על זה כעת.

המטפל ילמד כל אדם שיטות חדשות לתקשורת שהגיוניות עבור שני הצדדים המעורבים. זה יכול לעזור לשפר את ההקשבה והקשר עם בן הזוג, מה שמוביל לאינטימיות עמוקה יותר בין בני הזוג.

טיפול זוגי נועד לחקור את תפקידו של כל אדם בתוך מערכת היחסים שלו ולהבין את האמונות והערכים שלו – זה עשוי להוביל לדיונים סביב כספים או זמן בילוי משותף.

טיפול זוגי הוא דרך שלא יסולא בפז לחיזוק כל מערכת יחסים, לא משנה היכן היא עומדת במחזור החיים שלה. טיפול זוגי מספק כלים חשובים להתגבר על אתגרים בזמן שאתם עוברים יחד בחיים ולשמור על בריאותם לעתיד.

למה להשתמש בקלפי טיפול זוגי?

כרטיסי טיפול זוגי הוא כלי המאפשר תקשורת ומסייע לזוגות לפתח דרכים חדשות של תקשורת. זה מאפשר לזוגות לנהל שיחות שאולי לא היו להם אחרת, תוך מתן הזדמנות להרהור ותובנה.

הקלפים נועדו לעזור לזוגות לנהל שיחות פרודוקטיביות בנושאים שזוגות רבים נאבקים איתם. כרטיסי טיפול זוגי יכולים לעזור לך לטפל בבעיות אלה:

תקשורת-איך אנחנו מתקשרים אחד עם השני? מה עובד טוב, ומה ניתן לשפר? כיצד אנו מתקשרים בין הצרכים והרצונות שלנו זה לזה? איך נוכל לפנות זמן אחד לשני?

פתרון סכסוכים-כיצד אנו מטפלים בסכסוך במערכת היחסים שלנו? האם אנחנו נלחמים הוגן, או שזה יותר כמו מלחמה בכל פעם שיש מחלוקת בינינו? כיצד אנו פותרים סכסוך כאשר הוא מתעורר? מה מקל על פתרון קונפליקטים, ומה מקשה?

גבולות-מהם הגבולות שלנו סביב סקס, כסף, ילדים, מטלות ואחריות? האם הגבולות שלנו תואמים זה לזה? האם יש גבולות שצריכים להתאים או לנהל משא ומתן מחדש כתוצאה משיחה / התערבות/מפגש טיפולי/כל דבר אחר שאנחנו